Sveiki atvykę į mano mažą pasaulėlį!

2010 m. kovo 2 d., antradienis

Kojinių mezgimas nuo pirštų galų


Dar viena pamokėlė kaip megzti kojines. Šį kartą pradėsime megzti nuo pirštų galų. Išbandžius šį būdą man kažkaip nebesinori megzti kojinių įprastai.

Taigi reikės 5 virbalų kojinėms, siūlų ir geros nuotaikos ;)

Imame 2 virbalus ir ant jų apsukame po 12 akių (jei siūlai storesni užtenka po 8 akis).


Imame 3 virbalą ir išmezgame pirmojo virbalo akis gerosiomis, poto išmezgame antro virbalo akis gerosiomis. Pakartojame dar kartelį. Gauname 4 eiles.

Dabar megsime ratu. Patarčiau megzti šiek tiek tvirčiau, nes poto bus per daug skystas "nosiukas", daug skylučių gausis...


Išmegzti akį iš tarp akių esančio siūlo, išmegzti 6 akis (jei uždėjote 8 akis, išmezgame 4). Išmezgus akis dedame žymeklį (siūlą, žiogelį ar kokį pakabuką). Tai bus 4 virbalas.


Toliau imame kitą virbalą, išmezgame 6 akis (4) ir iš tarp akių esančio siūlo išmezgame akį. Turime pirmojo virbalo akis. Vėl išmezgame akį iš tarp akių esančio siūlo, išmezgame 6 akis (4). Tai antrojo virbalo akys. Išmezgame 6 akis (4), ir iš tarp akių esančio siūlo išmezgame 1 akį. Tai trečiojo virbalo akys. Išmezgame ketvirtojo virbalo akis. Turime ant kiekvieno virbalo po 7 (5) akis.

Dabar platinsime "nosiuką".1 eilė: visas akis išmezgame gerosiomis.

2 eilė:

1 virbalas: gerosiomis iki paskutinės akies, 1 akis iš tarp akių esančio siūlo, 1 geroji.

2 virbalas: 1 geroji, 1 akis iš tarp akių esančio siūlo, likę akys gerosiomis.

3 virbalas: kaip pirmasis.

4 virbalas: kaip antrasis.

Kartoti 1 ir 2 eiles, kol ant virbalo bus po 16 (12) akių. Viso 56 (48) akys. Turi gautis iš abiejų pusių tokie stulpeliai vertikalūs.

"Nosiukas" baigtas.


Dabar megzsime kojinę iki kulno. Galima megzti vien gerosiomis arba megzti norimu raštu. Aš mezgiau pagal šį raštelį.Jei mezgate pagal kokį nors raštą, žiogelį galite išimti. Jei mezgate vien gerosiomis, arba raštą mezgate visais 4 virbalais, žiogelį palikite, kad žinotumėte kur viršus, o kur apačia.


Mezgame, kol liks 5 cm pėdos ilgio. Mano kojinės pėdos ilgis 28 cm, o kulnas 5 cm.


Pradedame mezgti kulną. Įkeliu nuorodą, pagal kurią bus aiškiau, kaip megzti kulną. Perfotografuoti nenorėjau, ir taip aišku.

Baigus megzti kulną, mezgame pasirinktu raštu kojinės atnarą. Aš dar kelias eiles pamezgiau 2 virbalus vien gerosiomis ir 2 virbalus pagal raštą. Poto vietoj gerųjų akių mezgiau 2 geros, 2 blogos.

Kai jau nusprendžiame, kad ilgis pakankamas, akis nuleidžiame. Viskas. Kojinė baigta.

Nusimezgame antrąją.

Smagaus nešiojimo.


"Nosiuko" aprašymą radau kažkurioje šio forumo temų.

15 komentarų:

 1. Ačiū už pamoką! Iki šiol nekenčiau kojinių mezgimo,dabar šį darbą įsimylėjau :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na smagu, kad kažkam naudinga:) Daugkas nemėgsta kojinių megzti vien dėl to, kad jas reikia megzti 2. Vieną numezga, o antrą jau per kančias..
  O aš vis ieškau kitokių būdų kaip jas megzti, kad būtų smagiau ir įdomiau :-)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveiki, ačiū. Ar galite paaiškinti kulno mezgimą lietuviškai, bent principą. Angliškajame variante nesusigaudau... labai ačiū.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Na mėginsiu išversti..
  Kulną mezgame iš pusės visų kojinės akių. Mano atveju 28 akių.
  Vienu virbalu išmezgame 27 akis. Siūlą perkeliame prieš mezginį. 28 akį nukeliame ir siūlu apsukame paskutinę akį. Apsuktą akį perkeliame atgal ant kairiojo virbalo.
  Mezginį apsukame. Mezgame blogosiomis iki paskutinės akies. Vėl apsukame akį siūlu ir gražiname ant kairiojo virbalo.
  Vėl mezgame gerosiomis iki priešpaskutinės akies, esančios prieš apsuktąją akį. Apsukame siūlu. Perkeliame ant kairiojo virbalo . Apsukame mezginį.
  Taip mezgame tol, kol lieka 14 neapsuktų vidurinių akių.
  Dabar sumezginėsime apsuktas akis. Mezgame iki pirmos apsuktos akies. Kišame virbalą pro apsukimą ir kartu per akį ir sumezgame jas kartu. Sekančią akį apsukame siūlu (gausis 2 apsukimai). Vėl apsukame mezginį ir mezgame blopgosiomis iki pirmos apsuktos akies. Paimame virbalu apsukimą iš gerosios pusės ir perkeliame ant kairiojo virbalo. Sumezgame apsukimą kartu su sekančia akimi. Sekančią akį apsukame siūlu. Apsukame mezginį. Vėl mezgame iki pirmos apsuktos akies. Tik jau dabar reikės paimti 2 apsukimus ir akį ir visus 3 sumegzti kartu. Sekančią akį apsukame siūlu. Vėl apsukame mezginį.
  Taip mezgame, kol sumegsite visas apsuktas akis. Tik, kai jau reikės sumegzti paskutinę akį ir nebeliks kitos akies, kurią reiėktų apsukti, apsukitę pirmąją akį viršutinės kojinės dalies. O kai megsite blogosiomis, apsukite paskutinę viršutinės kojinės dalies akį. Taip išvengsite skylių.

  Na nelabai aš čia aiškiai parašiau. jei bus neaišku - klauskit.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. labai puiki pamoka. ačiū! tik norėjau pasitikslinti, nes nelabai supratau šios kulno "gaminimo" vietos: "Tik, kai jau reikės sumegzti paskutinę akį ir nebeliks kitos akies, kurią reiėktų apsukti, apsukitę pirmąją akį viršutinės kojinės dalies." Gal galit paaiškinti kaip čia reikia daryt?

   Panaikinti
  2. Na reiktų apsuktį akį nuo kito virbalo akies, kurios nedalyvauja kulno mezgime, bet yra arčiausiai kulno akies. Et, sunkiau paaiškint, nei parodyt :)

   Panaikinti
  3. ačiū, dabar viskas aišku :)

   Panaikinti
 5. as esu Dalia is telsiu rajono vembutu km megstu kojines megsti su rastais ir be rastu

  AtsakytiPanaikinti
 6. As esu Viktorija Anuzyte man patiko tavo rastai pameginsiu megzti kaip ir tu

  AtsakytiPanaikinti
 7. as esu jurate man patinka megzti kojines su rastais ir be rastu

  AtsakytiPanaikinti
 8. Labas Vaida, Puikus aprasymas! Pagaliau ir as turiu 1 kojine (is 6) be skyluciu. Linkejimai, Asta

  AtsakytiPanaikinti
 9. Sveika, Asta. Super, kad gaunasi ;)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Ačiū už pamoką! Teko pasikankinti, bet perkandau ir dabar mezgu kojines be jokių schemų, įvairių dydžių. :)

  AtsakytiPanaikinti
 11. Vilnonės kojinės tai labai fainai. Norėčiau išmokti megzti.:))

  AtsakytiPanaikinti

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails